Bacak Estetiği

Yazın başlaması ve buna bağlı olarak deniz mevsiminin başlamasıyla birlikte vücut güzelliğine verilen önem artmaktadır. Ve bacaklar vücudun en önemli parçalarıdır. Bacaklar, kadınların pürüzsüzlüğünü ve estetik görünümünü etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Uzun ve pürüzsüz bacaklar bir kadının büyük hayalidir ve kadın vücudundaki güzelliğin en önemli sembollerinden biridir. Bacakların pürüzsüz ve güzel olması birçok kadın için gerçekten önemlidir. Ancak bazı bacaklar yapısal olarak kıvrımlı ve genetik olarak düz değildir.

Bacak Estetiği Nedir?

Bacakların çok ince veya çok kalın olduğu durumlarda, çarpık bacak problemlerinde veya daha kaslı bacak görünümü istendiğinde bacak estetiği düşünülebilir. Bacak estetiğinin amacı, ayak bileklerinden kalçalara kadar bacakları daha çekici hale getirmektir.

Bacak Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Uygun adaylar bacaklarının şeklinden memnun olmayan, diz ve ayak bileklerinde kemik kalınlığından ziyade yumuşak doku kalınlığına sahip olan, diş teli olan veya daha kaslı bacak görünümü isteyen adaylardır.

Ameliyattan Önce Yapılması Gerekenler?

Tüm estetik cerrahi operasyonlarda olduğu gibi, kişi sigara içiyorsa ameliyattan 2 hafta önce ve sonra sigara içilmemelidir. Ameliyattan en az 10 gün önce aspirin vb. çok daha ince olan ilaçların kullanımı kesilmelidir. Sürekli alınan başka ilaçlar veya vitamin hapları (Ginseng, CoQ, Gingkobloba vb. dahil) varsa 1 haftadan önce kesilmelidir. Farklı bir durum var ise hasta doktoruna bilgi vermelidir.

Ameliyatta Kullanılan Teknik Nedir?

The operation can last 1-3 hourse under general anesthesia. Leg aesthetic surgery can be performed in combination with one or more of the techniques according to the patient’s leg structure and the needs of the patient. Liposuction process is applied to the basins, thighs, knees and ankles with fat shaping. Fat can also be transferred to the required areas. In very thin legs, specially designed silicone prostheses can be attached to the calves by entering 2 cm incisions behind the knee. Vertical thigh lifting can be performed after excess weight gain, especially to remove excess skin accumulated in the legs. But in this operation, even though the inner thighs fade with time, there will be traces that will never disappear completely. Patients should be informed about this scar before leg aesthetic surgery.

Hastalar genellikle ertesi gün hastaneden taburcu edilir. İkinci gün duş alabilir. İlk üç hafta çorap gibi korse giyilmesi tavsiye edilir. Yağ ile oluştuğu bölgelerde hafif morluklar olabilir. Üç hafta sonra bu morluklar kaybolacaktır. Ödemin hızla azalması için hastaların bacaklarının altına yastık koyarak yatmaları önerilir. Baldır protezi uygulanacaksa ilk üç hafta hareketlerin sınırlandırılması önerilir. Spor aktivitelerinin ilk altı haftası kısıtlıdır. Ameliyat sonrası aylarda ödemi daha hızlı azaltmak için lenf drenaj masajı önerilir.