Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, ince dudakların dolgunlaştırılması için yapılan estetik bir operasyondur. Son zamanlarda dudakların dolgunlaştırılmasında en sık kullanılan yöntem dolgudur. Bu yöntemde dudak içine ve ağız çevresine termal dolgu maddesi enjekte edilir. En sık kullanılan dolgu hyaluronik asit benzeri maddeler içeren dolgulardır. Hyaluronik asit, insan vücudunda bulunan doğal bir maddedir. Doğal olduğu için zararı yoktur. Bu madde dudakların hacmini arttırır.

Dudak görünümüne önem verenler için önemli bir bölgedir. Dudaklar hacimli ve dolgun görünürken kişinin daha iyi görünmesini sağlar ve özgüvenini arttırır. Dudak bölgesi yaşlandıkça incelir. Dudak dolgusu yaptıran kişilerin sayısı belli bir yaştan sonra artmaktadır. Ayrıca yaş ilerledikçe dudak bölgesindeki çizgiler artar ve bu durum kötü görünüp yaşınızı ortaya çıkarabilir. Dudak dolgusu sadece dudakları dolgunlaştırmak için yapılmaz. Dudak bölgesindeki ince çizgilerin seyrinde bu malzemeyi kullanarak çizgilerden kurtulmak mümkündür.

Dudaklar özellikle bayanlar için en önemli bölgedir ve dikkat çeker. Bu, neredeyse zamanın başlangıcından beri var olan bir durumdur. Hayatınız boyunca dolgun dudaklara sahip olmanız mümkündür. Dudaklarınız inceyse dolgunlaştırabilirsiniz. Halihazırda dolgun dudaklarınız varsa ancak yaşlandıkça çizgiler oluşuyorsa, bu çizgiler için endişelenmenize gerek yok. Onlardan kolayca kurtulmak mümkündür.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Geçmişte dudak dolgusu ve benzeri estetik operasyonlar oldukça pahalıydı; ancak son yıllarda estetik merkezlerinin çok olduğu göz önüne alındığında, şimdi fiyatlar oldukça uygun. Böyle bir sorununuz varsa küçük bir dudak dolgusu operasyonu yaptırdığınız anda bu sorundan kurtulabilirsiniz. Dudak dolgusu ihtiyacı genellikle ince dudaklı kişiler tarafından ihtiyaç duyulur. Dudak dolgusu yaptırmaya karar verdiğinizde ne istediğinizi ve ne beklediğinizi operasyonu yapacak olan hekim ile net bir şekilde konuşmalısınız. Ne beklediğinizi açıkça söylerseniz, sonuç tam da beklediğiniz gibi olacaktır. Bu işlemi yaptırmaya karar verdiğinizde ve tarih belirlenmeden bir hafta önce aspirin, E vitamini, ağrı kesici, yeşil çay ve eğer kullanıyorsanız omega 3 içeren ilaçları almayı bırakmalısınız. Bu ilaçları almayı bırakırsanız, morarma daha az olacaktır.

Dudak dolgusu operasyonu nasıl yapılır?

Operasyon yapılmadan önce dudak hacmi belirlenir. Dudak kenarları belirlenir ve dudak kenarları hafifçe yukarı çekilir. Alt dudak ve üst sınır daha sonra eşleştirilir. Daha sonra hasta oturur pozisyonda iken dudak dolgusu yapılır. Bazen operasyon sonunda morarma ve şişlik oluşabilir. Bu yan etkiler de ortalama 3 gün ile 14 gün arasında sürecektir.