Meme Büyütme Ameliyatı (Mamoplasti)

Meme Büyütme Ameliyatı (Mamoplasti)

Göğüs bölgesi bir kadında en önemli bölgedir. Kadınlar daha etkili bir görünüm için her zaman daha dolgun göğüslere sahip olmak isterler. Beklenenden daha küçük göğüsler kadınlar için her zaman bir problemdir. Bu nedenle özellikle küçük göğüslü kadınlar göğüslerini daha dolgun ve iri göstermenin yollarını ararlar. Bu durumda uygulanacak bazı klasik yöntemler vardır. Ancak bu klasik yöntemler sorunu çözemez. Göğüs büyütme ameliyatı  günümüzde göğüsleri büyütmek için en doğru yöntemlerden biridir. Tıbbi ortamlarda uygulanan bu yöntem ile memeleri kısa sürede büyütmek mümkündür.

Meme Büyütme Ameliyatı (Mammoplasti) Nedir?

Mamoplasti olarak da bilinen  Meme Büyütme Ameliyatı , daha dolgun bir meme yapısına sahip olmak veya kilo verdikten sonra göğüslerdeki kasılmaları ortadan kaldırmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem sadece memelerinin küçüklüğünden şikayet eden kişilere uygulanmaz. Çeşitli problemler nedeniyle memeleri alınan veya bazı yaralanmalar nedeniyle yeniden meme alınması gereken kişilere de uygulanmaktadır. Çünkü protez meme ile meme protezi ameliyatı göğüs üzerine yerleştirilir. Bu protez her ne sebeple olursa olsun küçük göğüslü kişilere uygulanabilir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı tamamen medikal ortamlarda ve alanında uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Ameliyat ağrısızdır ve müdahaleler ayaktan tedavi bazında yapılır. Yönteme başlamadan önce hastaya anestezi uygulanır. Bu aşamada hastaya ameliyat sırasında ağrı olmaması için gerekli ilaçlar verilir. Doktorunuz sizin adınıza doğru kararı verecektir. Anesteziden sonra göğüs bölgesinde bir kesi yapılır. Kesi adımı çok önemlidir. Bu aşamada cerrahlar göğüste iz kalmaması için göğüste gizli kesiler açarlar. Ameliyatın bu konuda uzman olmayan kişiler tarafından yapılması göğüste kalıcı iz kalmasına neden olabilir. Bu noktada kişilerin ameliyat olacakları merkezleri seçerken dikkatli olmaları gerekmektedir. Göğüste açılan bu kesiler vücudunuza uygulanacak protezin boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Protez ne kadar büyük olursa, kesi o kadar büyük olur. Daha sonra meme büyütme için bir protez seçmeniz gerekecektir. Bu, doktorunuzla görüştükten sonra vereceğiniz bir karardır. Bu nedenle meme beklentilerinizi doktorunuza dürüstçe anlatmalısınız. Doktorunuz beklentilerinize uygun doğru protez seçimi konusunda size tavsiyede bulunacaktır. Doğru protez seçiminin ardından son aşama olarak bu protez meme üzerine yerleştirilir. Bu nedenle meme beklentilerinizi doktorunuza dürüstçe anlatmalısınız. Doktorunuz beklentilerinize uygun doğru protez seçimi konusunda size tavsiyede bulunacaktır. Doğru protez seçiminin ardından son aşama olarak bu protez meme üzerine yerleştirilir. Bu nedenle meme beklentilerinizi doktorunuza dürüstçe anlatmalısınız. Doktorunuz beklentilerinize uygun doğru protez seçimi konusunda size tavsiyede bulunacaktır. Doğru protez seçiminin ardından son aşama olarak bu protez meme üzerine yerleştirilir.

Kurtarma işlemi

Meme büyütme ameliyatı 24 saat ile 48 saat arasında uygulanır. Ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta tabanda şişlik ve ağrıların olması doğaldır. Ancak birkaç hafta sonra bu ağrılar tamamen ortadan kalkacak ve göğüste istenilen görüntü oluşacaktır.