Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu, cilt altına verilen ve kırışıklıkların giderilmesinde, yara izlerinin tedavisinde, ciltte oluşan ince çizgilerin giderilmesinde kullanılan enjekte edilecek maddelerin genel adıdır. Yüz dolgusu ile hastaların yüzleri gençleşir. Zamanla ve yaşla birlikte ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar ortaya çıkar. Yüz dolgusu ile kırışıklıklar ve sarkmalar giderilir. Yağ dokusu kaybından kaynaklanan kırışıklıklar, suni bir dolgu ile dolgu yapılarak tedavi edilebilir ve hasta eskisinden daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilir.

Nasıl oldu?

Yüz dolgusu, kırışıklık ve çöküntülere ince uçlu bir iğne yardımıyla yüz hatları, dudaklar, yanaklar ve alın gibi şikayet edilen bölgelere yağ enjekte edilerek yapılır. Yüz dolgusu yaptıracak kişilerin genellikle uygulamadan bir gün önce yüzlerine tam hijyenik temizlik yaptırmaları önerilir. Başvurunun uygulanacağı kurum özenle seçilmelidir.

İşlem yaklaşık 30 dakika sürer. Süre hastanın durumuna göre değişebilir. Doldurduktan sonra değişiklik hemen fark edilir. Bu küçük operasyondan sonra dolgu yaptıran kişiler normal hayatlarına devam edebilirler. Hiçbir olumsuz yan etkisi yoktur. Yüz dolgularının yüzde kalıcılık süresi kişiye göre değişir. Genel olarak, yaklaşık 20 ay boyunca uzun süreli bir etkiye sahiptir. Yüz dolgusu, burun kaldırma ameliyatında, sivilce ve yara izlerinin giderilmesinde, dudaklarda kalınlaşma veya incelmede, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesinde, kaşların şekillendirilmesinde, ağız kenarından çeneye uzanan çizgilerin tedavisinde, ağız çevresinde oluşan çizgilerin tedavisinde ve oluşan sarkmaların tedavisinde uygulanabilir. yüzünde.

Yararlar

Yüz dolguları kırışıklı yüzün daha genç görünmesini sağlar. Ayrıca cilt hastalıklarını önler. Yüzdeki kırışıklıklar veya çizgiler genellikle kuru cilde sahip kişilerde görülür. Yüzdeki yağların seyreltilmesi veya kişinin sürekli yaptığı yüz ifadeleri ile yüz kırışıklıkları veya çizgileri oluşturulabilir. İster yağ tabakasının incelmesi, ister mimiklerin neden olduğu kırışıklık olsun, bu şikayetler yüz dolgusu ile son bulur. Yüz dolgusu ile yüz hatlarındaki kılcal damarlar daha fazla oksijen alır ve yüz görünümüne daha canlılık kazandırır.

Yüz dolgusu her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Bunun temel nedeni, biyolojik etkilerin yanında stres, yoğun iş temposu, hareketsizlik ve uykusuzluk gibi faktörlerin bir araya gelmesidir. Bazı insanlar mevsimsel kırışıklıklara ve çizgilere sahiptir. Ve bu yüz dolgusu ile çözülebilecek bir problemdir.