Dolgu

Geçici ve kalıcı etkili olarak sınıflandırılabilen dolgu maddelerinden kalıcı dolgu maddeleri komplikasyonlarının fazla ve ağır olması nedeniyle ülkemizde kullanılmamaktadır. Geçici dolgu maddeleri ise kalıcılık süreleri değişkenlik göstermekle birlikte 6 ay ile 3 yıl gibi sürelerde etkisini göstermektedir. Geçici dolgu maddeleri yan etki ihtimalleri çok düşük, güvenle kullanılan ürünlerdir. Hyaluronik asit ya da kalsiyum hidroksi apatit kristallerinden sentetik olarak üretilmektedirler.
Smart Filler-Dolgu Enjeksiyonları: Organizmaya uyumlu ve organizma tarafından eritilebilen doğal bir maddedir. Dolgu enjeksiyonları ile vücudun kendi hyalüronik asidinin tüketildiği yere hacim eklemek mümkün olmaktadır.

‘Smart filler’ olarak bilinen ağrısız dolguların kullanıldığı uygulama alanları dolgu maddesinin yoğunluğu ve miktarına göre değişmektedir.

Smart Filler – Az volumlü dolgular: Yanaklar, elmacık kemikleri, dudak bölgesi, dudak üstü kırışıklıkları ,dudak kenarları gibi bölgeler olmak üzere,transparan dolgularla ince çizgiler dekolte ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar ve yara izi düzeltmede başarıyla uygulanmaktadır.

Smart Filler -Huge Dolgular: Meme, popo bölgesi gibi yoğun dolgu ihtiyacı olan bölgelere uygulanmaktadır. Yeni uygulamaya geçilen büyük ve yoğun volümlü yoğun dolgular meme büyütmede kullanılabildiği gibi büyük doku kayıplarında popo büyütmede güvenle uygulanmaktadır.

Dolgu maddeleri küçük alanlarda uygulanacaksa herhangi bir lokal anesteziye bile ihtiyaç duyulmadan direkt olarak uygulanabilmektedir. Daha geniş alanlarda uygulama yapılacaksa bir lokal anestezik krem ya da o bölgenin uyuşturulmasıyla dolgu uygulanır. İşlem sonrası hastalar günlük hayatlarına hemen dönebilmektedir.